Akademia Marketingu + Akademia Biznesu

Na Akademię Marketingu składa się zestaw szkoleń wybranych specjalnie z myślą o osobach, które chcą samodzielnie kształtować pozytywny wizerunek swojej firmy. Szkolenia wchodzące w skład Akademii Marketingu stanowią kompleksowe narzędzie edukacyjne, z którego można korzystać w dowolnym miejscu i czasie. Ten wszechstronny pakiet produktów ma za zadanie przekazywać i utrwalać wiedzę niezbędną podczas planowania i podejmowania działań marketingowych oraz wspierać rozwój kompetencji zawodowych. Uczestnicy Akademii dowiedzą się m.in.: w jaki sposób analizować rynek, jak wykorzystać narzędzia marketingu mix, na czym polega budowa i promowanie marki oraz w jaki sposób planować system dystrybucji i jak nim zarządzać.

Wybierając Akademię Marketingu, otrzymujesz zestaw ciekawych i atrakcyjnych kursów o zróżnicowanej tematyce, wyselekcjonowanych z myślą o konkretnej grupie odbiorców.

Po ukończeniu każdego ze szkoleń wchodzących w skład Akademii i zaliczeniu testów końcowych uzyskasz odpowiedni certyfikat.

Akademia Marketingu obejmuje następujące szkolenia:

akademia-marketingu

308 zł
Dostęp online przez 30 dni

Analiza SWOT

Analiza SWOT, czyli analiza mocnych i słabych stron oraz szans i zagrożeń przedsięwzięcia lub firmy, to sławne na całym świecie narzędzie planowania strategicznego. Kurs uczy wykorzystania SWOT i umożliwia sprawdzenie zdobytych umiejętności: analizy czynników, oceny ryzyka, dostrzegania możliwości i budowania strategii pomyślnego rozwoju.

Budowanie i promocja marki

Kurs pomaga zdecydować, o jaki rodzaj marki powinna się starać firma, jak sprawić, żeby marka była silna oraz jak mierzyć jej wartość. Prezentuje metody pozycjonowania marki i utrzymywania lojalności nabywców jako kluczowe zagadnienia funkcjonowania na silnie konkurencyjnym rynku.

Marketing

Kurs prezentuje fundamentalne zasady i formy działalności marketingowej. Audiowizualna forma przekazywania wiedzy i interaktywne ćwiczenia pomagają zrozumieć i opanować najważniejsze elementy dynamicznej relacji z klientem: rozpoznawania potrzeb, nawiązywania relacji, badania rentowności grup i poziomu satysfakcji.

E-marketing

Kurs przybliża zagadnienia e-marketingu i handlu internetowego, przystępnie prezentuje skuteczne narzędzia reklamy internetowej i możliwości kreatywnego wykorzystania sieci społecznościowych. Ciekawe studia przypadków obrazują mechanizmy internetowego obiegu informacji i reklamy.

Planowanie dystrybucji i polityka cenowa

Kluczowe pojęcia niezbędne do właściwego, adekwatnego planowania dystrybucji, omówienie najważniejszych kanałów dystrybucyjnych i podstawowych zasad logistyki oraz związanych z nimi zasad polityki cenowej. Wiedza zawarta w tym kursie Akademii pomaga skracać i usprawniać kanały dystrybucyjne.

Public relations i sponsoring

Dział Akademii wprowadzający najważniejsze informacje z zakresu public relations, w tym również historii samego pojęcia. Narzędzia PR, funkcje i modele kształtowania wizerunku firmy, zagadnienia komunikacji zewnętrznej, a także czarny PR i odmiany sponsoringu, zostały zaprezentowane metodami sprawnie rozbudowującymi wiedzę i umiejętności kursanta.

Identyfikacja i dotarcie do klienta

Poszczególne etapy tworzenia oferty zostały pokazane od strony rozpoznawania i uwzględniania potrzeb klienta. Definiowanie klienta, dookreślanie jego potrzeb, analiza decyzji o zakupie i sposoby docierania do świadomości odbiorców stają się zrozumiałe i przystępne dzięki starannemu doborowi treści i angażującym ćwiczeniom interaktywnym.

Akademia Biznesu to kompleksowy produkt skierowany do osób rozpoczynających własną działalność gospodarczą oraz uczestniczących w pracach projektowych. Szkolenia wchodzące w skład Akademii Biznesu stanowią wszechstronne narzędzie do nauki, z którego można korzystać w dowolnym miejscu i czasie. Uczestnicy Akademii poznają różne sposoby przeprowadzania analiz finansowych, dowiedzą się, jak dokonać analizy mocnych i słabych stron oraz szans i zagrożeń przedsięwzięcia lub firmy, a także uzyskają wiedzę na temat tego, co składa się i wpływa na budżet projektu oraz czym są wskaźniki bilansu. Informacje zawarte w szkoleniach przekazywane są w sposób przystępny, w oparciu o analizę ciekawych i realistycznych przykładów.

Wybierając Akademię Biznesu, otrzymujesz zestaw interesujących i merytorycznie wartościowych kursów w bardzo atrakcyjnej cenie.

Po ukończeniu każdego ze szkoleń wchodzących w skład Akademii i zaliczeniu testów końcowych uzyskasz odpowiedni certyfikat.

Akademia Biznesu obejmuje następujące szkolenia:

akademia-biznesu

 

Analiza i diagnoza stanu finansowego przedsiębiorstwa

Kurs bardzo przystępnie, na starannie dobranych przykładach uczy analizowania zysków i strat, przybliża najważniejsze zagadnienia efektywności finansowej, budżetowania i kontrolowania finansów. Interaktywne ćwiczenia ułatwiają opanowanie podstaw matematyki finansowej i naukę analizy stanu finansowego każdego przedsiębiorstwa.

Analiza SWOT

Analiza SWOT, czyli analiza mocnych i słabych stron oraz szans i zagrożeń przedsięwzięcia lub firmy, to sławne na całym świecie narzędzie planowania strategicznego. Kurs uczy wykorzystania SWOT i umożliwia sprawdzenie zdobytych umiejętności: analizy czynników, oceny ryzyka, dostrzegania możliwości i budowania strategii pomyślnego rozwoju.

Budżetowanie projektu

Różne metody budżetowania i najważniejsze elementy przygotowania budżetu zostały pokazane poprzez interaktywną analizę konkretnych zagadnień, z wykorzystaniem MS Project, technik sieciowych i struktury podziału pracy. Kurs przekazuje praktyczną, usystematyzowaną, aktualną wiedzę nowoczesnymi metodami, dopasowanymi do specyfiki zagadnień.

Efektywność ekonomiczna – podstawy

Ta część Akademii pokazuje, czym jest efektywność, jak ją mierzyć oraz, co najważniejsze, jak wpływać na jej podnoszenie. Sprawdzone metody zwiększania wydajności pracy, lepsze wykorzystanie zasobów, kontrola i modelowanie procesów w firmie to zagadnienia, które poznasz i zrozumiesz, korzystając z ciekawych ćwiczeń i materiałów audiowizualnych.