Akademia Biznesu

Akademia Biznesu to kompleksowy produkt skierowany do osób rozpoczynających własną działalność gospodarczą oraz uczestniczących w pracach projektowych. Szkolenia wchodzące w skład Akademii Biznesu stanowią wszechstronne narzędzie do nauki, z którego można korzystać w dowolnym miejscu i czasie. Uczestnicy Akademii poznają różne sposoby przeprowadzania analiz finansowych, dowiedzą się, jak dokonać analizy mocnych i słabych stron oraz szans i zagrożeń przedsięwzięcia lub firmy, a także uzyskają wiedzę na temat tego, co składa się i wpływa na budżet projektu oraz czym są wskaźniki bilansu. Informacje zawarte w szkoleniach przekazywane są w sposób przystępny, w oparciu o analizę ciekawych i realistycznych przykładów.

Wybierając Akademię Biznesu, otrzymujesz zestaw interesujących i merytorycznie wartościowych kursów w bardzo atrakcyjnej cenie.

Po ukończeniu każdego ze szkoleń wchodzących w skład Akademii i zaliczeniu testów końcowych uzyskasz odpowiedni certyfikat.

Akademia Biznesu obejmuje następujące szkolenia:

akademia-biznesu

129 zł
Dostęp online przez 30 dni

Analiza i diagnoza stanu finansowego przedsiębiorstwa

Kurs bardzo przystępnie, na starannie dobranych przykładach uczy analizowania zysków i strat, przybliża najważniejsze zagadnienia efektywności finansowej, budżetowania i kontrolowania finansów. Interaktywne ćwiczenia ułatwiają opanowanie podstaw matematyki finansowej i naukę analizy stanu finansowego każdego przedsiębiorstwa.

Analiza SWOT

Analiza SWOT, czyli analiza mocnych i słabych stron oraz szans i zagrożeń przedsięwzięcia lub firmy, to sławne na całym świecie narzędzie planowania strategicznego. Kurs uczy wykorzystania SWOT i umożliwia sprawdzenie zdobytych umiejętności: analizy czynników, oceny ryzyka, dostrzegania możliwości i budowania strategii pomyślnego rozwoju.

Budżetowanie projektu

Różne metody budżetowania i najważniejsze elementy przygotowania budżetu zostały pokazane poprzez interaktywną analizę konkretnych zagadnień, z wykorzystaniem MS Project, technik sieciowych i struktury podziału pracy. Kurs przekazuje praktyczną, usystematyzowaną, aktualną wiedzę nowoczesnymi metodami, dopasowanymi do specyfiki zagadnień.

Efektywność ekonomiczna – podstawy

Ta część Akademii pokazuje, czym jest efektywność, jak ją mierzyć oraz, co najważniejsze, jak wpływać na jej podnoszenie. Sprawdzone metody zwiększania wydajności pracy, lepsze wykorzystanie zasobów, kontrola i modelowanie procesów w firmie to zagadnienia, które poznasz i zrozumiesz, korzystając z ciekawych ćwiczeń i materiałów audiowizualnych.